Chat with us, powered by LiveChat

Ginekologia

Ginekologia – to nauka, która zajmuje się przede wszystkim zdrowiem kobiety, rozpoznawaniem zmian i leczeniem chorób układu płciowego.

Co leczymy?
W PCM Optimum powstała poradnia ginekologiczna, której celem jest kompleksowa opieka medyczna, począwszy od profilaktyki, poprzez badania diagnostyczne, skończywszy na zabiegach opartych o małoinwazyjne metody leczenia. Nasi specjaliści zajmują się chorobami w obrębie narządów kobiecych, ale także leczeniem niepłodności, chorobami piersi, chorobami nowotworowymi, zaburzeniami miesiączkowania, nawracającymi infekcjami.  Swoją opieką otaczają również kobiety w ciąży. Dysponują szeroką wiedzą i umiejętnościami w zakresie planowania rodziny, poprzez świadomy dobór antykoncepcji, diagnostykę niepłodności, czy prowadzenie ciąży.

Naszymi pacjentami są zarówno osoby młode, jak i kobiety dorosłe oraz panie po okresie menopauzy.

Jak leczymy?
Ginekolog zbiera wywiad i przeprowadza badania, biorąc pod uwagę wszelkie czynniki, możliwe do ustalenia. Dzięki czemu w precyzyjny sposób określa rodzaj schorzenia i dobiera skuteczną metodę leczenia. Często spotykamy się z chorobami, które wiążą się niewłaściwą gospodarką hormonalną organizmu. Szeroka wiedza naszych specjalistów w tej dziedzinie, jest  szczególnym atutem.

Dysponując nowoczesnym sprzętem jesteśmy w stanie precyzyjnie zidentyfikować ogniska zapalne i wyeliminować je z użyciem małoinwazyjnych narzędzi.

W swojej ofercie posiadamy również zabiegi, mające na celu poprawę życia intymnego Pacjentek. Są one całkowicie bezbolesne. Ich działanie ukierunkowane jest na stymulację błony śluzowej do wytwarzania kolagenu, dzięki czemu pochwa odzyskuje elastyczność i nawilżenie. Pozwala to między innymi przyspieszyć proces regeneracji po porodzie, a także walczyć z częstym problemem naszych Pacjentek – nietrzymaniem moczu.

Przyszłym mamom oferujemy kompleksową opiekę od poczęcia. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny, pozwalający na bardzo szczegółową obserwację płodu. Wykonujemy również badania prenatalne w każdym trymestrze ciąży.

Propagujemy także profilaktykę w zakresie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Pacjentki mogą wykonać u nas między innymi badanie narządów rodnych, wykonać badanie cytologiczne metodą LBC, ale także przeprowadzić badania mające na celu rozwianie wątpliwości i podjęcie celowanego leczenia.

Komfortowe wnętrza pozwalają zachować poczucie intymności, swobody i bezpieczeństwa.

Rejestracja on-line