Chat with us, powered by LiveChat

Laryngologia (NFZ)

W tej poradni umówisz wizytę w ramach NFZ.

Laryngologia – nazywana jest również otolaryngologią lub otorynolaryngologią, jest jedną podstawowych specjalizacji medycznych.

Co leczymy?

Nasi specjaliści, lekarze laryngolodzy zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani i gardła oraz innych narządów głowy i szyi. Wśród pacjentów znajdują się osoby cierpiące między innymi na choroby ucha i kości skroniowej, schorzenia w obrębie nosa i zatok przynosowych, a także stany chorobowe jamy ustnej, gardła, krtani i tchawicy. Diagnozujemy i leczymy także choroby oskrzeli, przełyku, głowy i szyi.

Sporą grupę naszych pacjentów tworzą osoby  z bólem i stanami zapalnymi ucha i zatok, które nieleczone mogą przerodzić się w stany przewlekłe. Diagnozujemy i leczymy osoby z niedosłuchem i uczuciem szumu w uszach. Wśród naszych pacjentów, którymi się opiekujemy znajdują się także dzieci zapadające na chroniczne zapalenia górnych dróg oddechowych, czego podłożem może być przerośnięty trzeci migdał lub schorzenia na tle alergicznym. Wśród innych typowych objawów dysfunkcji laryngologicznych wymienić można również długotrwałą chrypkę, oddychanie przez usta i chrapanie.

Kto i jak u nas leczy?

Zespół naszych specjalistów tworzą doświadczeni lekarze, profesorowie, których kompetencje potwierdzone są długoletnim wykonywaniem zawodu, certyfikatami uzyskanymi w trakcie specjalizacji i szeregiem odbytych szkoleń. Pacjenci traktowani są w sposób holistyczny i poddawani wnikliwemu wywiadowi medycznemu i badaniom po to aby postawić trafną diagnozę.

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz specjalista wykonuje podczas wizyty badania, których kolejność uzależniona jest od stanu i dolegliwości pacjenta. Podstawowym narzędziem laryngologa jest lampa czołowa.

W sytuacji przewlekłych chrypek podczas wizyty u laryngologa wziernikowane jest gardło oraz struktury krtani. Takie badanie jest szczególnie ważne u tych osób, które na co dzień wykonują pracę obciążającą struny głosowe.

Laryngolog ocenia również struktury nosa  i uszu. W niektórych sytuacjach wykonywana jest także ocena słuchu przy pomocy specjalistycznych urządzeń – audiometria.

Co nas wyróżnia?

Doświadczenie, kompleksowa opieka medyczna, kadra profesorka, specjalistyczne gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, indywidualne podejście do pacjenta, opieka nad pacjentem do moment osiągniecia stanu zdrowia. Naszym atutem jest również fakt, iż prowadzimy poradnię audiologiczną. Daje to naszym pacjentom komfort w postaci możliwości wykonania kompleksowych badań audiologicznych na miejscu. Wykonujemy videostroboskopię i endoskopię.

Rejestracja on-line