Chat with us, powered by LiveChat

Testy na koronawirusa

Szanowni Państwo,

Od dziś w naszym Centrum możecie wykonać 2 rodzaje badań służących wykryciu koronawirusa lub identyfikacji przeciwciał specyficznych dla tego wirusa. Są to badania zarówno genetyczne jak i serologiczne. Na czym one polegają?

Badaniem służącym do potwierdzenia infekcji SARS-CoV-2 jest wykrycie materiału genetycznego wirusa w wymazie z górnych dróg oddechowych za pomocą metody RT-PCR (badanie genetyczne). Materiał do badania pobierany jest z gardła / nosogardzieli.

Kolejnym badaniem jakie wykonujemy w naszym Centrum jest badanie serologiczne – oznaczanie półilościowe przeciwciał w klasie IgM oraz IgG, które powstają po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Wykonuje się je za pomocą pobrania próbki z krwi żylnej. Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości (klasa IgG) lub toczącej się infekcji (klasa IgM). Ujemny wynik badania świadczy o tym, że organizm nie wytworzył przeciwciał, jednak nie wyklucza on infekcji SARS-CoV-2. Przeprowadzenie testu ma znaczenie epidemiologiczne i może być przydatne w identyfikacji przypadków bezobjawowej/skąpoobjawowej infekcji SARS-CoV-2.

Tego typu badania możecie wykonać w naszym Centrum we wtorki i w piątki od godz. 8:00 do 11:00 po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr 519 400 300. 

Cennik:

  • Badanie genetyczne (molekularne) RT-PCR: 530 zł
  • Badanie serologiczne IgM – 160,00 zł
  • Badanie serologiczne IgG – 160,00 zł
  • Pakiet IgG i IgM – 300 zł
Rejestracja on-line