Chat with us, powered by LiveChat

Komórki macierzyste

O komórkach macierzystych

Współczesna medycyna pozwala nam na połączenie dotychczas zgromadzonej wiedzy z odkryciami technologicznymi oraz naukowymi. Dążenie do poznawania coraz skuteczniejszych metod leczenia pozwoliło na odkrycie małoinwazyjnej terapii z użyciem osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych.

Komórki macierzyste tworzą strukturę każdego żywego organizmu, a przy tym mają ogromny potencjał do namnażania się, w konsekwencji tworząc tkanki. Wyróżnia je zdolność do samoodnawiania swojej puli „proliferacji” dzięki nieograniczonej liczbie podziałów oraz różnicowania się w różne typy komórek potomnych. W specjalistycznym ośrodku PCM Optimum pobierany jest materiał własny pacjenta (krew, tłuszcz, szpik), który jest następnie przetwarzany przez systemy separujące przy zastosowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa. Gwarancję jakości potwierdzają liczne certyfikaty, częste kontrole sterylności, jakości materiałów oraz wykwalifikowany personel medyczny).

Uzyskany materiał zostaje poddany badaniu, by mieć pewność, że zawiera odpowiednią ilość aktywnych komórek. Następnie z użyciem małoinwazyjnych metod zostaje przetransportowany do tkanek pacjenta, gdzie w sposób całkowicie bezpieczny dokonuje się proces regeneracji i odbudowy.

Komórki macierzyste w ortopedii

Płytki krwi stanowią naturalny składnik krwi, a w połączeniu z komórkowymi czynnikami wzrostu stymulują namnażanie, różnicowanie oraz migrację komórek do obszarów uszkodzonych podczas urazów oraz zabiegów.
Wykorzystanie ich potencjału w ortopedii ma ogromne znaczenie i stanowiło ogromne odkrycie. Opracowano metodę pozyskiwania osocza bogatopłytkowego, które stanowi koncentrat płytek krwi, gdzie ich zawartość jest kilkukrotnie większa niż standardowo we krwi pacjenta. Komórki macierzyste stały się tym samym niezwykle skuteczną, a przy tym biologicznie bezpieczną terapią małoinwazyjną, ponieważ implikowany materiał pochodzi od samego pacjenta. Unikamy w ten sposób narażenia go na reakcje alergiczne bądź choroby wirusowe.

Jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie komórek macierzystych w ortopedii?

 • zmniejszamy dolegliwości bólowe u pacjenta,
 • przyspieszamy proces regeneracji uszkodzonych tkanek,
 • poprawiamy zakres ruchomości stawów,
 • poprawiamy skuteczność tradycyjnego leczenia zabiegowego.

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Komórki macierzyste pozyskiwane z naszej krwi wykazują niezwykłe działanie, ponieważ zdolne są do nieograniczonej ilości podziałów, wpływając korzystnie na regenerację uszkodzonych tkanek, a nawet do przekształcania się w zupełnie inne komórki. Budują nasz organizm, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że z upływem lat uch ilość zmniejsza się, co skutkuje tym, że zaczynamy zaważać objawy starzenia. Skóra traci jędrność, koloryt, nawilżenie.

Osiągnięcia naukowe, dzięki którym wykorzystujemy komórki macierzyste do regeneracji organizmu znalazły zastosowanie również w medycynie estetycznej, stanowiąc niemalże eliksir młodości.
W PCM Optimum wykorzystujemy je do:

 • odmładzania skóry twarzy szyi,
 • redukcji zmarszczek,
 • redukcji rozstępów,
 • usuwania blizn,
 • poprawiania kształtu oraz kolorytu ust,
 • korekcji opadającej powieki,
 • zapobiegania łysieniu oraz wypadaniu włosów,

Komórki macierzyste pobierane są w tym celu głównie z tkanki tłuszczowej lub krwi, a następnie wyodrębniane w separatorze.

Uzyskany preparat zostaje zaaplikowany w skórę bądź tkankę pacjenta za pomocą igły. Gdy komórki znajdą się w miejscu docelowym doskonale wiedzą co robić. Rozpoznają środowisko i bardzo inteligentnie analizują jego potrzeby, naprawiając uszkodzenia, które pojawiły się z upływem lat. Od tej pory rozpoczyna się niesamowity proces odnowy i odmładzania.

Pozwól sobie na spektakularne efekty bez ryzyka alergii. Wykorzystaj potencjał swoich komórek w walce z czasem.

Rejestracja on-line