Chat with us, powered by LiveChat

OPTIMUM dla biegaczy

Zima nie powstrzymuje biegaczy 
Świetnie, tylko uważajcie na siebie. Nasi ortopedzi ostrzegają przed najczęstszymi urazami, z którymi się do nas zgłaszacie:
😱bóle w obrębie rozcięgna podeszwowego – najczęściej będący wynikiem nadmiernego obciążenia (przede wszystkim Pacjenci z wysokim BMI)
😱bóle kolan- wynikające przede wszystkim z niedostosowaniem możliwości mięśniowych do rodzaju treningu, rzadziej przyczyną jest budowa anatomiczna Pacjenta
😱ścięgno Achillesa- przeciążenie go w wyniku zbyt długiego lub zbyt ciężkiego treningu
😱bóle goleni- dotyczą przede wszystkim początkujących biegaczy i ustępują przy odpowiednim rozkładzie aktywności w czasie, jednak jeżeli ból nie ustępuje, konieczne jest zasięgnięcie pomocy.

Zaczynając przygodę ze sportem warto powoli testować swoje umiejętności. Nie patrz na innych, nie porównuj się z innymi. Każdy musi samodzielnie wypracować swój rytm, tempo, natężenie. Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze, czy podnosisz ciężary. Na sukces trzeba zapracować. Szybkie postępy niosą za sobą ryzyko częstych kontuzji, a te potrafią skutecznie zniechęcić do dalszych prób. Aby tego uniknąć zalecamy ostrożność oraz wsparcie w postaci wykwalifikowanej pomocy specjalistycznej. Nasi ortopedzi dbają o to, by niwelować skutki kontuzji, a także radzą, jak podejmować wysiłek z głową.

Dzięki naszej stałej współpracy ze szpitalem Orthos, możemy wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi ortopedyczne, takie jak m.in:

  • Endoprotezoplastyka stawu biodrowego
  • Endoprotezoplastyka stawu kolanowego
  • Artroskopia stawu biodrowego
  • Artroskopia stawu kolanowego
  • Podanie komórek macierzystych
  • Rekonstrukcja ACL
  • Uwolnienie kanału nadgarstka

    Jesteście w dobrych rękach!

 

Czekamy na Was w PCM Optimum 🏃‍♂🏃‍♀

Rejestracja on-line