Chat with us, powered by LiveChat

Urologia

Urologia – zajmuje się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowewgo u kobiet i mężczyzn.

Co leczymy?

Problemy urologiczne dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Częstym problemem, z którym zgłaszają się do nas pacjentki jest nietrzymanie moczu ( np. przy kichnięciu, wybuchu śmiechu lub podnoszeniu cięższych rzeczy). Powodem wystąpienia tego schorzenia (inkontynencji) może być przeziębienie lub zapalenie pęcherza, przedawkowanie środków moczopędnych, otyłość lub poród, w trakcie którego dochodzi do zwiotczenia i rozciągnięcia mięśni. Nasi specjaliści po zdiagnozowaniu problemu dobierają odpowiednie formy leczenia w postaci rehabilitacji, środków farmakologicznych, czy procesu zabiegowego metodą klasyczną lub laserową. Pacjenci płci męskiej zgłaszający się do nas często cierpią na tzw. częstomocz, problemy seksualne lub niepłodność.

Jak leczymy?

Specjaliści PCM Optimum zajmują się  specjalistyczną diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego. Oferujemy leczenie stanów zapalnych dróg moczowych, leczenie schorzeń prostaty, leczenie zmian i chorób nowotworowych dróg moczowych, leczenie nietrzymania moczu oraz schorzeń neurogennych pęcherza moczowego, leczenie kamicy dróg moczowych. Diagnostyka przebiega na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego i badań prowadzonych za pomocą USG, badań laboratoryjnych.

Nietrzymanie moczu jest to problem, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jest wstydliwym problemem, który w znaczący sposób obniża jakość życia. Odpowiednia diagnostyka stanowi klucz do skutecznego leczenia.

Dolegliwość ta może mieć różnorakie podłoże dlatego porada lekarza specjalisty stanowi tu podstawo element terapii. Sposób leczenia nietrzymania moczu powinien być odpowiednio dobrany,  adekwatnie do przyczyny powstania problemu.

Co nas wyróżnia?

Do problemów urologicznych podchodzimy w sposób indywidualny i holistyczny. Stawiamy na dokładną diagnostykę. Dobieramy indywidualnie sposób leczenia. Dokładamy wszelkich starań aby pacjenci czuli się komfortowo i intymnie, a badania były przeprowadzane w sposób bezbolesny. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny w postaci USG Voluson E8 Expert.

Rejestracja on-line