Chat with us, powered by LiveChat

Inhalacje AMSA

Przełom w leczeniu chorób ucha środkowego, trąbki Eustachiusza i zatok przynosowych.

Na czym to polega?

Inhalator AMSA, w przeciwieństwie do standardowych inhalatorów, wytwarza aerozol wzbogacony o energię (tzw. wibroaerozol), który z łatwością dociera w trudno dostępne miejsca (m.in. zatoki przynosowe, trąbka słuchowa, ucho środkowe). Wibroaerozol podaje się pod krótkotrwałym nadciśnieniem, co z kolei umożliwia penetrację leku nawet przez otwory o minimalnej drożności.

Zabieg polega na umieszczeniu specjalnej końcówki w otworach nosowych pacjenta. Urządzenie generuje dźwięk, informujący o wytwarzanym chwilowym nadciśnieniu, wówczas pacjent powinien przełknąć ślinę. Otwiera się ujście trąbki słuchowej, a wibroaerozol może swobodnie przeniknąć do trąbki słuchowej i ucha środkowego. Powtarzanie tego procesu stanowi naturalną fizjoterapię. Skuteczność terapii sprawia, że inhalacje przy użyciu Inhalatora AMSA stały się alternatywą dla wielu zabiegów operacyjnych w obrębie uszu.

Wykonuje się je zarówno u dzieci, jak i dorosłych, ponieważ są bezpieczne i bezbolesne. Nie wymaga się również specjalnego przygotowania, za wyjątkiem zaopatrzenia się w leki przepisane przez lekarza.

Rejestracja on-line